Różne zastosowania ekogroszku

Kategoria: Blog

zastosowanie ekogroszku

Dostarczanie szczególnie zimą odpowiedniej ilości ciepła jest niezwykle ważne i konieczne.
W tym celu wykorzystuje się różne rodzaje opału, w tym między innymi wytwarzany z węgla kamiennego lub brunatnego ekogroszek. Jego głównym zadaniem jest wytwarzanie energii cieplnej potrzebnej do ogrzania różnych obiektów. I choć to węgiel kamienny jest najpowszechniej stosowanym paliwem, ekogroszek zyskuje coraz większe zainteresowanie. Przede wszystkim jest szeroko dostępny, a także korzystny cenowo i występuje w mniejszej granulacji.

W jakich piecach stosuje się ekogroszek?

Ze względu na rozmiary granulek znajdujących się w przedziale 5 – 25 mm, ekogroszek wykorzystuje się w kotłach retortowych z podajnikami automatycznymi.  Dla maszyn jest całkowicie bezpieczny, ponieważ nie powoduje ich zacinania się, a przesuwanie jest płynne. Ponadto przeważa nad możliwościami eksploatacyjnymi standardowego węgla kamiennego, którego bryły są większe i cięższe, a jego transport w kotle może być bardziej utrudniony. Kotły retortowe dostarczają węgiel bezobsługowo. Jednym zadaniem właścicieli tych pieców jest nasypywanie opału do podajników co kilka dni.

Zalety i wykorzystanie ekogroszku

Ekogroszek to ekologiczna wersja opału, które zyskuje coraz większe zainteresowanie wśród właścicieli domów jednorodzinnych, ale także zakładów przemysłowych i ciepłowni.
W porównaniu z innymi węglami jest przede wszystkim o wiele bardziej wydajny, a także odznacza się wyższą jakością kaloryczności. Nie bez znaczenia jest również cena – korzystniejsza niż w przypadku standardowego węgla kamiennego lub brunatnego. Nasza firma oferuje czeski ekogroszek w konkurencyjnych cenach, który pochodzi od sprawdzonych dostawców.

Ekologiczność ekogroszku korzystnie wpływa na środowisko, ponieważ ilość granulek w kotłach jest ograniczona. W efekcie zostaje zmniejszona emisja tlenku węgla, a także pyłów i innych substancji toksycznych. Ekogroszek sprzedawany w workach jest o wiele lżejszy niż inny rodzaj opału. Sprawia to, że przenoszenie go przez osoby starsze nie stanowi problemu. Istnieje także możliwość zakupu węgla w kilku mniejszych workach, co jest ergonomicznym rozwiązaniem.