Jak powstaje miał węglowy?

Kategoria: Blog

miał węglowy

Jak powszechnie wiadomo, jednym z podstawowych sposobów ogrzewania domu w Polsce jest węgiel. Wśród różnych typów węgla można wyróżnić ten o najniższej kaloryczności, czyli miał węglowy. Oferowany przez nas miał węglowy powstaje z wysokiej jakości węgla kamiennego. Z tego względu jest to drobny, ale pełnowartościowy węgiel. Materiał ten występuje zazwyczaj w postaci surowca o wielkości od 0 do 25 mm. Oprócz tego charakteryzuje się dużą ilością wytwarzanego ciepła i niewielką ilością popiołu.

Miał węglowy uznawany jest za uniwersalny środek grzewczy. Warto zaznaczyć, że cechuje go także niska cena. Realizowana przez nas sprzedaż skierowana jest zarówno do odbiorców w licznych sektorach przemysłu, jak i właścicieli gospodarstw domowych. Z tego względu hurtowa sprzedaż węgla jest łatwo dostępna dla różnych odbiorców. Miał węglowy może być stosowany samodzielnie, jako paliwo lub łączony z ekogroszkiem, o większej kaloryczności. Pozwala to wygenerować większe oszczędności finansowe, a jednocześnie uzyskać wyższą temperaturę.

Gdzie można stosować miał węglowy?

Miał węglowy to drobno sproszkowana forma węgla i materiał, który w stosunku do innych paliw opałowych cechuje się niską ceną. Z tego względu sprawdza się idealnie jako materiał opałowy, wykorzystywany między innymi w sezonie letnim, kiedy ciepło potrzebne jest do podgrzewania wody. Według specjalistów spalanie miału węglowego może odbywać się w praktycznie każdym typie pieca. Wyjątkiem jest jedynie kocioł wyposażony w podajniki ślimakowate.

Zastosowanie miału węglowego można odnaleźć w różnych ośrodkach przemysłowych. Wśród najpopularniejszych przedsiębiorstw wykorzystujących miał węglowy znajdują się między innymi te z zakresu ciepłownictwa i ogrodnictwa. Coraz chętniej wykorzystywany jest także w gospodarstwach domowych, gdzie popyt na tę formę węgla wciąż rośnie. Konsekwencją tego jest zyskanie przez kotły służące do spalania miału rzeszy odbiorców i zwolenników. Mała ilość popiołu generowana przez miał węglowy pozytywnie wpływa na funkcjonowanie instalacji grzewczych.