Ekogroszek kolumbijski

Kategoria: Blog

ekogroszek kolumbijski

Ekogroszek to wysokiej jakości opał, który spełnia zaostrzone normy dotyczące emisji gazów cieplarnianych do atmosfery ziemskiej. Jednocześnie to paliwo, o niezwykle wysokiej wartości opałowej. Oczywiście, aby dochodziło do tak zwanego czystego spalania, czyli takiego po którym pozostaje jedynie garstka popiołu, konieczne jest spełnienie pewnych warunków. Przede wszystkim w tym celu najlepiej sprawdzą się specjalne zautomatyzowane piece z palnikiem retortowym. W przypadku pieców z podajnikiem wystarczy co kilka dni uzupełniać groszek i usuwać popiół. Poza tym ogrzewanie jest bezobsługowe. Na rynku znajdziemy bardzo wiele rodzajów ekogroszku, w tym między innymi ekogrodzek kolumbijski.

Węgiel importowany z Kolumbii

Wiele osób decyduje się na zakup węgla sprowadzanego z Kolumbii. Wpływ na taką decyzję ma przede wszystkim jego cena. W tym wypadku niższa cena nie oznacza gorszej jakości produktu, ponieważ cena nie zawsze zależy od typu węgla. Na końcowy koszt wpływ mają bowiem również: cena produkcji czy sam transport opału. Niższe koszty wydobycia węgla w Kolumbii, które mają swój związek z geologią terenu sprawiają, że materiał sprowadzany ma zdecydowanie niższą cenę. Złoża w Kolumbii są zlokalizowane na niewielkiej głębokości. Ponadto ich obszar jest doskonale skomunikowany z największym morskim portem – Puero Bolivar.

Czym wyróżnia się ekogroszek kolumbijski

Ekogroszek kolumbijski, podobnie jak ten produkowany z polskiego węgla, powstaje w ten sam sposób. Węgiel jest kruszony, kilkakrotnie wypłukiwany i przepuszczany przez sito, aby osiągnąć charakterystyczną granulację 5-25 mm. Cechuje go niewielka zawartość wody, siarki oraz substancji niepalnych. Dzięki temu po jego spaleniu powstaje niewielka ilość popiołu. Ekogroszek kolumbijski szybko się rozpala, nie spieka i daje wysoki oraz rozłożysty płomień. Powoduje to, że kocioł nagrzewa się szybko i równomiernie. Ekogroszek kolumbijski sprzedawany jest luzem oraz pakowany w workach, najczęściej po 25 kg.