Dlaczego warto zainwestować w piec na ekogroszek

Kategoria: Blog

Zalety ekogroszku

Nowoczesne kotły przeznaczone do opalania węglem kamiennym i brunatnym wyróżniają się coraz wyższą sprawnością i lepszymi parametrami niż te sprzed kilku lat. Ponadto z generacji na generację są coraz bardziej ekologiczne. Wszystko to powoduje, że stają się one atrakcyjną alternatywą dla innych instalacji grzewczych, np. gazowych, olejowych czy elektrycznych. Szczególnym powodzeniem cieszą się nowoczesne piece opalane ekogroszkiem. Ekogroszek jest paliwem stałym, produkowanym na bazie węgla kamiennego lub brunatnego. Nazywany jest „eko”, ponieważ spełnia on wszystkie niezbędne standardy i normy Unii Europejskiej dotyczące minimalnej zawartości siarki i wytwarzanego popiołu.

Charakterystyka kotłów na ekogorszek

Kotły na ekogroszek wyróżniają się specjalną konstrukcją. Mają one zamontowany specjalny podajnik paliwa wpływający na skuteczność oraz sprawność kotła retortowego oraz palnik retortowy. Sam piec zbudowany jest z wielu podzespołów. Motoreduktor napędza ślimak podajnika, na który zsypywane jest palowo ze zbiornika. Ekogroszek jest następnie transportowany do palnika retortowego i wypychany w stronę górnej części palnika, gdzie ulega spaleniu. Powietrze konieczne do przeprowadzenia procesu spalania, dostarczane jest przez wentylator który tłoczy je przez system odpowiednich kanałów. To duże zautomatyzowanie procesów sprawia, że kotły są niezwykle wygodne w obsłudze – wystarczy raz na kilka dni dołożyć paliwo i usunąć popiół. Ponadto piece charakteryzuje wysoka sprawność przy zdecydowanie niższych kosztach produkcji ciepła. Warto podkreślić również, że z zaawansowaną technologią idą również kwestie ekonomiczne. Dzięki wysokiej jakości i wydajności ekogroszku oraz sprawności kotła, zużycie opału jest niewielkie.

Zalety ekogroszku

Ogrzewanie ekogroszkiem to przede wszystkim duża wygoda. W przypadku wyboru pieca opalanego tym rodzajem węgla nie musimy martwić się o utrzymanie prawidłowej temperatury w domu. Po odpowiednim wyregulowaniu kotła proces ogrzewania realizuje się automatycznie. Jednym z najchętniej kupowanych typów tego opału jest ekogroszek kolumbijski, który sprawdza się w kotłach każdego typu. Również w kwestii zakupu producenci i dystrybutorzy ekogroszku zadbali o swoich klientów. Otóż można go kupić w wersji paczkowanej lub luzem. Wszystko zależy od osobistych upodobań.